Uspešno održan 6. Gomex Zrenjaninski polumaraton

AKTUELNO

Srbija

03.10.2022

U nedelju, 2. oktobra, ulicama Zrenjanina protrčalo je više od 900 takmičara. Pored polumaratonske trke (21km), na programu je bila i Trka zadovoljstva (7km), kao i štafetna (3x7km) i dečja trka. Generalni sponzor 6. Zrenjaninskog polumaratona bio je trgovinski lanac Gomex.

U glavnoj polumaratonskoj trci od 21 km na cilj je prvi stigao Marko Ranković iz Lazarevca, član ekipe RTIM, dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Nora Trklja Boca, atletičarka beogradskog AK Crvena Zvezda. U Trci zadovoljstva od 7 km, koja je uvek najmasovnija, učestvovalo je preko 350 takmičara.

Više od 200 mališana takmičilo se u dečjoj trci. Štafetna trka je ove godine okupila 15 ekipa, odnosno 45 takmičara.

Ekipu kompanije Gomex predstavljalo je 28 zaposlenih. Njih 25 nastupilo je u okviru Trke zadovoljstva (7km), dok su 3 takmičara istrčala glavnu trku dužine 21km.

Deca su trčala glavnom zrenjaninskom ulicom, do Trga slobode i Gradske kuće, dok je trasa polumaratona išla već poznatim ulicama kroz centar Zrenjanina, sve do naselja 4. jul i Dositej Obradović.

Polumaratonsku trku završilo je 187 učesnika i učesnica. Pobednik Ranković istrčao je stazu u vremenu 1:14:31, drugoplasirani je bio Miloš Đurđević (1:16:59), a treće mesto zauzeo je Milivoje Jovović (1:20:50). Pobednica u ženskoj konkurenciji stazu od 21km prešla je u vremenu 1:24:19, drugoplasirana je bila Aleksandra Kostadinović (1:28:55), a treća Jovana Šubatlija (1:32:12).

Među zrenjaninskim trkačima, najuspešniji su bili Luka Čanji, koji je zauzeo šesto mesto u muškoj konkurenciji i Dragana Tabački, devetoplasirana među damama u generalnom plasmanu. Najstariji učesnik bio je Vlade Stepanović iz Beograda koji je u martu napunio 88 godina.

izvor: InStore